Yerli üretim de yerli malı kullanalım

Yerli üretimi destekliyorum. Ülkemizin her ferdinin de desteklediğine inanıyorum.

Yerli otomobil üretiminde Türkiye de ki her fert ve her kurum taşın altına elini koyacaktır.

 

Çok heyecanlıyım.

 

Yerli otomobili yıllardır hasretle beklemekteydik. Nihayet beklenen oldu ve imzalar atıldı. Şimdi herkese görev düşüyor. Türkiye de ki herkes taşın altına elini koymaktan çekinmeyecektir. Aksine görev bilip canla başla çalışacaktır.

 

Yerli otomobili üretmeye talipli olan firmaları kişileri ve yardımcı olan her kesimi tebrik ve takdir ediyorum.

 

Peki, Şehirler olarak neler yapabiliriz?

 

Sanayicimiz ve esnafımız imalat için gerekli yedek parçaları üretebilir. Şehirlerimizin yeterli birikimi, tecrübesi ve becerisi mevcuttur.

 

Türkiye’nin makine parkurunu düşündüğümüzde devasa bir fabrika gibi çalışabilen potansiyeli yerli araba üretimi için fırsat oluşturmaktadır. Ülkemizdeki makine üreticileri ve sanayicileri kümelenme teşviklerinden faydalanarak yedek parça, motor parçası üretimlerine talip olmalıdır.

 

Ancak şunu da belirtmem yerinde olacaktır. Devlet kurumlarının tüm araçları buradan alınsın ve kullanılsın. Devletimizde bu aracın üretimini desteklemek için belli bir süre için vergi almasın. Ayrıca teşvikler versin.

 

Yerli üretim ülkemizin dışa bağımlılığını azaltacak olmasının yanında, ekonomik olarak da kazandıracaktır. Dış ticaret açığımızın büyük kısmı araba alımından kaynaklandığı düşünüldüğünde ülkeye ciddi katma değer sağlayacağı kesindir.

 

Bu sefer yerli üretime halk olarak destek verelim ve bu sefer başaralım.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı